Świetne występy młodych scrabblistów!

📅 02.03.2012 | 👤 Autor: | 👁️ Przeczytano: 50 razy | Klub Scrabble - GRAJMYŻ - Piła
Świetne występy młodych scrabblistów!
Na rozegranym 25 lutego II Turnieju o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie, doskonale zaprezentowali się młodzi milanowscy scrabbliści.

W rozgrywkach wzięło udział 38 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, m.in. z Warszawy, Kutna i Rybna. Najlepszy okazał się obrońca tytułu sprzed roku – licealista Dominik Urbacki z Milanowskiego Klubu Scrabble MATRIKS, który dzięki kompletowi zwycięstw triumfował w klasyfikacji generalnej.

Dużym sukcesem zakończył się występ milanowskiego juniora, ucznia szkoły podstawowej (ZSG nr 1 w Milanówku), Konrada Pajączka, dla którego był to debiut w ogólnopolskim turnieju. Bez żadnych kompleksów rywalizował z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami, niejednokrotnie ich ogrywając. Trzy zwycięstwa w sześciu rundach pozwoliły mu zająć II miejsce w swojej kategorii wiekowej (19. w ogólnej klasyfikacji). Doskonała gra Konrada sprawiła, że pojawił się na liście rankingowej na wysokim 26. miejscu (obecnie w rankingu uwzględnionych jest 131 graczy).

Bardzo dobrze radziła sobie również Kasia Chojnowska, uczennica ZSG nr 1 w Milanówku, która wśród uczniów szkół podstawowych znalazła się w pierwszej dziesiątce (28. lokata w rozgrywkach). Dwie wygrane partie pozwalają jej z optymizmem oczekiwać na kolejne turniejowe potyczki.

Wszystkim reprezentantom Milanowskiego Klubu Scrabble MATRIKS serdecznie gratulujemy!

Wyniki turnieju
Ranking
Autor: Rafał Matczak

Inne wiadomości z sekcji: Klub Scrabble - GRAJMYŻ - Piła